NIKADA NISTE BOLJI OD LEVANDOVSKOG: Poljak pogodio četiri puta, Herta samo tri!

Autor Dušan Ninković Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

Bajern je pogodcima poljskog golgetera vodio 2:0, Herta se vratila, minhenski tim je opet poveo trećim golom Poljaka, Berlinčani opet uzvratili, da bi u sudijskoj nadoknadi bodove iz penala osigurao ponovo Robert Levandovski.

Izvor: Sebastian Widmann/Getty Images Europe

Herta je po pravilu uvek tvrd orah za favorizovani Bajern!

Ali, kada imate Roberta Levandovskog, teško je ostati bez pobede. Možda čak i najbolji fudbaler na svetu u ovom trenutku je doneo tri boda Bajernu i to tako što je postigao četiri gola!

BAJERN - HERTA 4:3 (1:0)

Vodio je Bajern 2:0, što je obično dovoljno u Bundesligi da protivnik bude potpuno demoralisan, ali ovog puta to nije bio slučaj. Levandovski je pogađao u 40. i 51. meča, a nekoliko minuta pre prvog pogotka je VAR poništio gol tomasa Milera.

Delovalo je tada da će Bajern do kraja meča igrati lagano.

Kordoba i Kunja nisu tako mislili, pa im je manje od dvadeset minuta bilo dovoljno da izjednače rezultat na Alijanc Areni. Bod? Bodovi? Samo se iznervirao Robert Levandovski.

Poljak je ponovo pogodio u  85. minut, a kada je Ngakam izjednačio tri minuta kasnije, morao je još jedno,

Kad se činilo da će Herta osvojiti bod, Levandovski je zbog potpune gluposti Mitelštata izborio penal u sudijskoj nadoknadi i sam ga i realizovao - 4:3!

Nakon tri odigrana kola Bajern ne zauzima čelnu poziciju na tabeli Bundeslige, a za to je zaslužan prošlonedeljni kiks protiv Hofenhajma. Liderska pozicija je u rukama RB Lajpciga, a isti broj bodova - sedam, imaju i Augsburg i Ajntraht.