Podgorica ostala neporaženi lider, Dečić ostao neporažen, Budućnost se probudila

Autori mondo.me Ana Božović

Podgorica i Dečić u derbiju ekipa koje nisu remizirale 1:1, Budućnost u 89. minutu srušila Iskru

Izvor: MONDO

Sedma runda Prve crnogorske fudbalske lige je donijela super utakmice i velike derbije, jer je svakome trebalo nešto.

Svaki tim se borio za tri boda koja mu u ovome trenutku dođu kao spas.

A u derbiju kola, gdje su se sastala dva jedina neporažena tima - nije bilo pobjednika! Podgorica i Dečić su remizirali na DG areni rezultatom 1:1.

Tako je Podgorica sačuvala lidersku poziciju uprkos tome što je Dečić bio na pragu pobjede nakon autogola Đajića.

Međutim, “žutima“ je u posljednjem trenutku remi donio Sentoku koji je pogodio u čak 98. minutu.

Derbi Budućnost - Iskra je završen pobjedom „plavih“ sa 1:0, a gol odluke je postigao čovjek koji je prošle sezone bio džoker – Dejan Zarubica.

Budućnost je bila mnogo bolja i na kraju je zaslužila da dobije.

Sutjeska je konačno pronašla sebe, pa je na svom terenu prilično lako riješila Rudar kojem je to četvrti poraz zaredom – 2:0. Golove za prošlogodišnjeg šampiona su postigli Milutin Osmajić i Božo Marković.

OFK Titograd je stigao do prve pobjede u aktuelnom prvenstvu – na starom aerodromu je pala Zeta sa 1:0, a jedini gol na utakmici je postigao Marko Mrvaljević.

I dok je Titograd počeo da se diže, Petrovac je nastavio da tone.

Petrovčani su na svom terenu izgubili od sve boljeg Jezera sa 1:0, a gol odluke je postigao Isljami.