Ludogorec prejak, Budućnost ispala na startu kvalifikacija za Ligu šampiona

Autor Mladen Stojović

Fudbaleri Budućnosti nisu uspjeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. U duelu sa bugarskim predstavnikom Ludogorecom, poraženi su večeras pod Goricom 1:3.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Gosti su, praktično, sve dileme riješili do sredine prvog poluvremena kada su golovima Iginja (12. minut) i Čibote (25. minut), poveli 2:0. Tek nakon šokantnog početka, tim Mladena Milinkovića se probudio, uspio u 31. minutu da vrati dozu neizvjesnosti u meč pogotkom Igora Ćuukovića, ali je bugarski tim u nastavku pokazao da je iskusniji i zreliji sastav.

"Plavi" su, istina, imali šansu da do poluvremena izjednače, ali Igor Ivanović i Ivan Bojović nisu iskoristili solidne šanse. Najbolju priliku u nastavku imao je Miomir Đuričković, kada je neometan sa 20 metara šutirao pored gola.

U trećem minutu sudijske nadoknade vremena Souza je postigao i treći pogodak za Ludogorec i stavio tačku na predstavu pod Goricom.

Ludogorec će u drugom kolu igrati protiv danskog Mitjilanda.