LIGA EVROPE: Zeta eliminisala Engordani

Autor Gordana Bojanić Izvor MINA

Fudbaleri Zete eliminisali su predstavnika Andore, ekipu Engordanija 3:1, pretkvalifikacijama za Ligu Evrope.

Izvor: Guliver/Getty images/Naomi Baker, Naomi Baker/Getty Images Europe

Crnogorski predstavnik do pobjede na stadionu Komunale u Andora la Veli došli su golovima Ivana Vukčevića u 45, Mijata Lambulića u 54. i Lazara Lambulića u 63. minutu.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Sebastijan Gomez u trećem minutu sudijske nadoknade.

Zeta će u prvoj rundi kvalifikacija, 27. avgusta, biti gost Niderkorn Progresu iz Luksemburga.

U Andori, u četvrtak, gostovaće i oslabljena Iskra, gdje je čeka duel pretkvalifikacija protiv Santa Koloma.

Ekipa iz Danilovgrada, ukoliko eliminiše Santa Kolomu, u nastavku takmičenja biće domaćin bugarskoj Lokomotivi iz Plovdiva.

Nikšićka Sutjeska će u prvom kolu kvalifikacija igrati protiv Borca iz Banja Luke.