Prosinečki šokiran na povratku: Mislio je da će pobediti, a izgubio

Autori Vladimir Sukdolak mondo.ba, agencije

Utakmicom Fenerbahče - Kajzerispor u petak uveče u Istanbulu nastavljeno je takmičenje u Superligi Turske nakon skoro tri meseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

Na žalost zbog preventivnih mera u cilju suzbijanja Kovid-19 publika nije mogla uživo posmatrati veliki preokret Fenerbahčea, koji je na kraju slavio sa 2:1.

"Fenjeraš" Kajzerispor, koji s klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Robert Prosinečki, poveo je u 59. minutu pogotkom Bernarda Mensaha i sve do četiri minuta pre kraja su imali prednost.

Tada je Vedat Murići izjednačio iz penala, da bi se dva minuta kasnije za potpuni preokret pobrinuo Luiz Gustavo prelepim pogotkom sa oko 20 metara.

Vredi napomenuti i da je Fener od 12. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton zaradio Ozan Tufan.

U drugom susretu 27. kola turske Superlige, Trabzonspor je u gostima savladao Gocepe rezultatom 3:1 i odvojio se na vrhu tabele sa tri boda prednosti u odnosu na Bašakšehir, koji ima utakmicu manje.

Sportski događaji širom Turske bili su suspendovani od 19. marta kako bi se zaustavilo širenje korona virusa.