"Profesor" izvukao "džokera" - 67 sekundi na terenu, pa BUM!

Autor mondo.me Izvor mondo.ba

Uzalud su fudbaleri Borusije Menhengladbah većim delom meča "kampovali" na polovini domaćina.

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Iako su u duel sa Frajburgom fudbaleri Borusije Menhengladbah ušli kao favoriti, u prvom duelu 30. kola Bundeslige ostali su praznih šaka.

Sjajni strateg Kristijan Štrajh i njegovi izabranici uspeli su da slave 1:0 (0:0), iako su gosti većim delom meča imali terensku inicijativu i praktično "kampovali" na protivničkoj polovini.

Uspeli su, čak, u prvom poluvremenu da postignu gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nakon bolje igre u tom periodu, "koltovi" su stali, a iskoristili su to domaćini u 58. minutu.

Vinćenco Grifo fenomenalno je centrirao iz slobodnog udarca, a Nils Petersen, svega 67 sekundi nakon što je na terenu zamenio Rolanda Salaja, glavom je smestio loptu u nebranjeni deo mreže.

Trener domaćih tako je opravdao nadimak "Profesor", jer je fenomenalnom izmenom praktično odlučio ovaj susret.

Od trenutka kada su poveli, fudbaleri Frajburga preuzeli su terensku inicijativu, a nakon što je Alasane Plea u 67. minutu zaradio drugu javnu opomenu, posao im je dodatno olakšan.

Sa desetoricom igrača na terenu, gosti nisu imali snage da stignu zaostatak, te su napravili korak unazad u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Nevolja je tim veća što će Borusija u narednom kolu ponovo biti gost, i to na najtežem mogućem terenu - u Minhenu, kod aktuelnog šampiona i trenutnog lidera Bajerna, što će pokušati da iskoristi Bajer Leverkuzen i osamostali se na četvrtoj poziciji.

Upravo će "apotekari" u subotu igrati derbi sa Bavarcima (15.30).