Grujić najavio kiks Lajpciga!

Autor mondo.me Izvor mondo.ba

Herta nastavila niz bez poraza.

Izvor: Alexander Hassenstein/Pool Getty Images

Fudbaleri Herte i u trećoj utakmici po povratku na teren posle pauze zbog korona virusa ostvarili su dobar rezultat.

Ovaj put nije upisana pobeda, ali je svakako iznenađujuć remi na gostovanju u Lajpcigu: 2:2.

Lepim golom posle centaršuta iz kornera, Marko Grujić je najavio da se gosti nisu uplašili favorizovanog rivala. Bilo je to u 10. minutu.

Nije bilo mnogo lepih akcija tokom ove utakmice, pa su prekidi bili šansa za pogotke, a to je iskoristio Klosterman da u 24. minutu izjednači, takođe posle kornera.

Iako sa igračem manje, Lajpcig je u 68. minutu stigao do preokreta. Halstenberg je zaradio drugi žuti karton i isključenje u 63. minutu, ali su domaćini poveli 2:1 zahvaljujući bizarnom pogotku Patrika Šika, ili bolje rečeno velikom kiksu Runea Jarštajna.

Golman Herte već je odbranio pokušaj Šika, a onda odbijenu loptu zakačio rukom i poslao je u svoju mrežu.

Nije to bio kraj uzbuđenjima, jer se Herta nije predavala. Do pete utakmice bez poraza u Bundesligi, ujedno i pete bez poraza u gostima, ekipa iz Berlina stigla je osam minuta pre kraja, pogotkom iz penala.

Ademola Lukman skrivio je jedanaesterac, a Kžištof Pjontek bio precizan za konačnih 2:2 i veliki bod gostiju na Red Bul Areni.

Herta je sada na 10. mestu, a Lajpcig zbog neuspeha Bajer Leverkuzena i Borusije Menhengladbah dan ranije, ostao na trećem.