Umorni ste? Spava vam se? Nikako uz to nemojte da gledate Šalke!

Izvor mondo.ba

Očajni tim Matije Nastasića ubedljivo poražen kod kuće od Augzburga, koji je na prethodnih šest mečeva osvojio samo bod.

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Prava fudbalska uspavanka viđena je u "matine" terminu 27. kola Bundeslige.

Oblačno nedeljno popodne "začinio" je duel Šalkea i Augzburga u Gelzenkirhenu, a gosti, koji su na prethodnih šest mečeva osvojili samo bod, sada su se na "Veltins Areni" dokopali celog plena.

ŠALKE - AUGZBURG 0:3 (0:1)

Očajni tim Matije Nastasića ne samo da nije uspio da izbegne poraz, nego tokom 90 i "kusur" minuta nije napravio niti jednu ozbiljnu priliku pred golom rivala. Samim tim, dalo se naslutiti da mu preti deveti meč u nizu bez trijumfa (četiri remija i pet poraza).

Praktično sve vredno pomena u prvom poluvremenu viđeno je u 6. minutu, kada je postignut fenomenalan pogodak.

Eduard Leven maestralno je šutirao iz slobodnog udarca, a mladi golman Šalkea Markus Šubert nije imao nikakvih šansi.

U prethodnih 18 međusobnih duela, Šalke je zabeležio 10 pobeda, dok je Augzburg slavio samo jednom, 2015. godine.

Očekivala se u nastavku reakcija domaćih, ali je ona u potpunosti izostala. Uprkos jalovoj terenskoj inicijativi (na momente je posed bio 70%-30% u korist Šalkea), golman gostiju mogao je da odmara većim delom utakmice.

Augzburg je bio bliži novom golu, i to još jednom iz prekida, ali ovaj put Šubert je krajnjim naporom uspio da odbrani šut Filipa Maksa iz "slobodnjaka".

Međutim, "jedinica" Šalkea bila je nemoćna u 76. minutu. Tada su još jednom pogrešili njegovi saigrači iz odbrane, a "rezervista" Noa-Džoel Bazi nije imao milosti i povisio je na 0:2.

Ni tu nije bio kraj patnji trenera Dejvida Vagnera i njegovog tima.

U nadoknadi vremena Serhio Kordova je, posle nove katastrofalne reakcije defanzivne linije domaćih, potvrdio visok trijumf Augzburga, tek drugi u istoriji protiv tima iz Gelzenkirhena.