Avonidži i Kunde Malong "odrali jarca"

Autor mondo.me Izvor mondo.rs

Prvo Avonidži, potom Kunde Malong, tek Kelnu dva gola prednosti nisu bila dovoljna za tri boda.

Izvor: Guliver, Lars Baron/Getty POOL

Dva gola imali su fudbaleri Kelna pred praznim tribinama svog stadiona u crveno-belom regionalnom derbiju sa Majncom, ali im je posle prvih 90 minuta igre od nastavka Bundeslige ostao samo bod.

Akim Bejerlorcer je bolje menjao od kolege Markusa Gizdola, pa je iz gotovo bezizlazne situacije osvojio bod u prvom meču programa ove nedelje popodne.

Nigerijski napadač Tajvo Avonidži ušao je u igru u 56. minutu pri rezultatu 2:0 za "jarčeve" i samo pet minuta kasnije postigao prvenac u dresu Majnca, za koji nije nastupao od decembra prošle godine.

Izvor: Tanjug, Lars Baron/Getty POOL

Tabela: Bajern (-1) 55, Dortmund 54, Menhengladbah 52, Lajpcig 51, Leverkuzen (-1) 47, Volfsburg 39, Frajburg 37, Šalke 37, Hofenhajm 35, Keln 33, Herta 31, Union (-1) 30, Frankfurt (-1) 28, Augzburg 27, Majnc 27, Diseldorf 23, Bremen (-2) 18, Paderborn 17.

Još jedan afrički fudbaler u redovima gostiju, reprezentativac Kameruna Pjer Kunde Malong nadovezao se potom svojim trećim golom ove sezone, za izjednačenje i konačan rezultat u "predigri" utakmice u prestonici koju ćemo pratiti UŽIVO:

Keln - Majnc 2:2 (2:0), kao najava glavnog događaja dana, utakmice Union - Bajern.

Musa Nijakate skrivio je jedanaesterac već posle pet minuta igre i pomogao Marku Utu da nastavi gde je stao sredinom marta, pod naletom pandemije korona virusa. Sa 11 metara, bivši fudbaler Šalkea postigao je već peti gol od kada je zimus stigao u Keln.

Kada je austrijski vezista Florijan Kajnc u 53. minutu udvostručio prednost, delovalo je da će domaćin zakoračiti ka sredini tabele, ali... Nova prilika je za sedam dana.

Keln: Horn - Šmic (od 83. Ejzibue), Bornov, Lajstner, Katerbah - Škiri, Ektor (od 76. Redžbećaj) - Tilman (od 46. Dreksler), Ut, Kajnc (od 71. Šnidler) - Kordoba (od 83. Terode).

Majnc: Miler - Sent Just, Fernandes (od 69. Salaj), Nijakate - Baku, Kunde Malong (od 83. Laca), Botijus (od 83. Bareiro), Karikol - Onisivo (od 84. Burkart), Dong-Von (od 56. Avonidži), Kvajson.