Uživo

Robert Levandovski je klasa - Čelsi ovog puta ne mora da ide u Minhen!

Fudbaler Bajerna su rutinski savladali Čelsi na gostovanju u Londonu i praktično već nakon provg meča obezbijedili prolaz u narednu rundu.

Izvor: Getty Images/Mike Hewitt, Mike Hewitt/Getty Images Europe

ČELSI - BAJERN MINHEN 0:3 (0:0)
/Gnabri 51, 54, Levandovski 76/

Fudbaleri Bajern Minhena jednom nogom već su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prvak Bundeslige je večeras na Stamford Bridžu preslišao Čelsi sa 3:0 i pravo čudo bi trebalo da se dogodi pa da Bavarce ispuste tu prednost u revanšu na Alijans areni.

Bajern je do ubjedljivog trijumfa stigao golovima u drugom poluvremenu. Gnabri je sa dva brza pogotka najavio pobjedu gostiju, da bi Levandovski u 76. minutu zapečatio sudbinu “plavaca”.

Autor mondo.me Izvor mondo.rs
22:47

90. minut - Poslednja promena Bajerna

Leon Gorecka će na terenu provesti nadoknadu vremena. On je zamenio tijaga Alkantaru na samom kraju utakmice.

22:44

85. minut - Druga izmena Bajerna

Strelac prva dva gola Serž Gnabri je napustio teren, a Korentin toliso će odigrati poslednjih nekoliko minuta.

22:42

Ima li kraja Čelsijevim mukama?

Pored veoma nepovoljnog rezultata (0:3), Čelsi ostaje sa desetoricom na terenu. Markos Alonso je zaradio direktno isključenje, nakon šamara koji je u duelu zadao robertu Levandovskom.

22:40

Robertovi rekordi

Levandovski se pogotkom protiv Čelsija osamio na čelu liste strelaca u Ligi šampiona. Ovo je bio njegov 11. pogodak, Holand ima 10, a treće mesto dele Gnabri, Mertens i Kejn sa po šest pogodaka.

Zanimljivo, Robert Levandovski je postigao gol na svim mečevima koje je igrao, a propustio je samo susret sa Totenhemom u poslednjem kolu.

Ovo je njegov deveti gol na gostovanjima u tekućoj sezoni Lige šampiona. Dva je postigao na gostovanju Totenhemu, dva u Pireju, četiri u Beogradu i sada svoj treći u Londonu.

22:34

GOOOOOOOL! 0-3 u Londonu!

Nakon dve asistencije, vreme je i za gol. Robert Levandovski je odigrao utakmicu za fudbalske udžbenike, a to je nagrađeno ovim pogotkom. Nije mu bilo teško, pošto ga je alfonso Dejvis ostavio ispred praznog gola, na samo nekoliko metara udaljenosti.

22:31

73. minut - Čelsi sve karte baca na napad

Poslednja izmena Frenka Lamparda govori nam da će Čelsi pokušati da postigne gol. Kao da imaju drugog izbora? Pedro je ušao u igru umesto Cezara Aspilikuete.

22:26

Izmene

Tri promene su napravljene nakon golova koje je u Londonu postigao Bajern.

Frenk Lampard je na teren poslao Tamija Abrahama i Vilijana, umesto Olivijea Žirua i Rosa Barklija.

Teren je zbog povrede napustio Kingsli Koman, a u igri je Filipe Kutinjo.

22:20

Šesti gol u sezoni - ENGLEZIMA

Serž Gnabri je ove sezone postigao četiri gola na gostovanju Totenhemu u grupnoj fazi, a sada je bio dvostruki strelac protiv Čelsija. Svojevremeno je Toni Pjulis ocenio da nije dovoljno dobar za Vest Bromvič, kada ga je Arsenal tamo prosledio na pozajmicu.

22:13

Poigrava se Bajern u ovim momentima

Kod prvog gola su osvojili loptu koju je ispucao Kabaljero, kod drugog loptu koju je ispucao Nojer. Ponovo je na delu bila kombinacija Levandovski-Gnabri i ponovo je nekadašnja velika nada Arsenala zatresla mrežu engleskog tima!

22:12

GOOOOOL! 0-2 u Londonu!

Ponovo Serž Gnabri, možda čak i za kraj ovog dvomeča!

22:11

Kakva akcija Bavaraca!

tijago alkantara je osvojio loptu na sredini terena i dodao je Seržu Gnabriju. Nemačko krilo je odigralo dupli pas sa Robertom Levandovskim, koji se sjajno izvukao iz vidokruga defanzivaca, a Gabri je bio baš tamo gde je Poljak vratio loptu!

22:09

GOOOOOOL! 0-1 u Londonu!

Bajern vodi na Stamford Bridžu!

22:08

50. minut - PRoblem za Čelsi

Žoržinjo je zbog previše pričanja dobio žuti karton, a to znači da propušta revanš u Minhenu. Moraće Lampard da smisli kako da nadomesti izostanak veziste. Isto prilikom je opomenut i Koman.

22:05

NASTAVLJEN JE MEČ!

Nadamo se da će utakmica biti sadržajnija u drugom delu. Ovako je to izgledalo tokom prvih 45 minuta.

21:58

32% - 68%

Ovako je to u procentima izgledalo na Stamford Bridžu, što se tiče poseda lopte. Bajern je imao loptu u nogama, ali golove još uvek nismo videli.

21:48

POLUVREME U LONDONU

Nekoliko opasnih situacija za golmane, pet šuteva u okvir gola i samo dve ili tri šanse iz kojih je mogla da se zatrese mreža bilo je sve što smo videli za prvi deo igre.

U poslednjim sekundama pre odlaska na odmor, zbog zaustavljanja kontranapada Čelsija na 70 metara od svog gola, žuti karton je dobio Tijago Alkantara.

21:44

43. minut - Najbolja šansa za Čelsi!

Markos Alonso je fenomenalno ''zalomio'' Benžamina Pavara, ali je njegov udarac ka golu zaustavio Manuel Nojer. Čelsi nije bio ovoliko opasan ni u jednom napadu od početka meča.

21:36

35. minut - PREČKA!

Tomas Miler pogađa okvir gola, nakon što mu je Serž Gnabri centrirao. Vili Kabaljero je već bio savladan, ali su sada ''Plavci'' imali sreće. Igra se u talasima na Stamford Bridžu u ovim momentima.

21:35

34. minut - Ogromna greška Nojera!

Pogrešio je golman Bavaraca, ali nisu imali koncentracije igrači Čelsija. Malo im je falilo za vodeći gol!

21:30

28. minut - Videli smo i najbolju priliku na meču

Ko bi drugi nego Robert Levandovski. Poljak je sjajno osetio prostor i ubacio se iza leđa štoperima, ali je večeras odlični vili Kabaljero na vreme napustio gol-liniju.

Pretio je u sledećem napadu i Tomas Miler, ali je rezultat ostao nepromenjen.

21:27

Zakuvava se, zakuvava se

Čelsi pokušava da organizuje napade preko Olivijea Žirua koji odlično prihvata klopte i distribuira ih saigračima, dok Bajern želi da se preko krila približi golu domaćina. Još uvek nema mnogo pravih prilika, možemo izdvojiti pokušaje Levandovskog i Barklija, ali ništa što je bilo pravi zicer.

21:21

Podsećanje na Lampardove igračke dane

Ovako je to izgledalo kada je Frenk Lampard, u drugačijoj ulozi, bio noćna mora Bavaraca!

21:19

18. minut - Mnogo je brz Alfonso Dejvis

Ako ne verujete, pitajte Mejsona Maunta. Mladi fudbaler Čelsija je dobio loptu u prostor, ali je Kanađanin nadoknadio nekoliko metara zaostatka i otklonio opasnost.

21:14

Problemi u Italiji

Pogledajte sa kakvim mukama su se susretali navijači koji su želeli da gledaju meč Napolija i Barselone.

21:12

11. minut - I počelo je!

Dobra prilika za Komana, koji je pobegao po desnoj strani, ali je pogodio samo spoljni deo mreže

21:10

10. minut - Još bez pravih šansi

Miran meč u Londonu. Za sada. Nadamo se da će nas uskoro demantovati.

PRATITE ŠTA SE DEŠAVA U NAPULJU!

Ukoliko vas zanima meč Čelsija i Barselone, ostanite ovde. Ukoliko vas više zanima okršaj Napolija i Barselone, preselite se ovamo!

Ipak, predlažemo vam da pratite oba tekstualna prenosa kako vam ništa od zanimljivih dešavanja u Ligi šampiona ne bi promaklo!

20:12

Znaju se starteri iz Londona!

Vili Kabaljero je ponovo na golu, a Olivije Žiru je zaslužio mesto u startnoj postavi.

A evo i postave za koju se odlučio nemački šampion.