Belgijanci častili rivale, Son DOMINIRAO u nadoknadama

Izvor mondo.rs

Pobeda za tim iz Londona u 94. minutu, na gostovanju koje je trebalo da bude odlučeno ranije.

Izvor: Getty images/Laurence Griffiths, LAURENCE GRIFFITHS/GETTY IMAGES EUROPE

Prvu utakmicu nedeljnog programa u Premijer ligi obeležila su dva defanzivca iz Belgije, a Aston Vila je u finišu poklonila bodove Totenhemu (2:3).

Tako je Totenhem iskoristio šansu da preskoči Šefild junajted na tabeli i da se vrati na petu poziciju, dok će Aston Vila morati da razmišlja o tome da li će ih Vest Hem, koji ima utakmicu manje, ponovo vratiti u zonu ispadanja.

ASTON VILA - TOTENHEM 2:3

Dva tima sa potpuno različitim ambicijama bili su blizu podele bodova na ''Vila parku'', a zadovoljniji ishodom mogu biti gosti iz Londona. Iako je Aston Vila imala veliku pomoć od Tobija Aldervirelda, kiks u poslednjim sekundama meča ih je koštao remija.

Defanzivac Totenhema je bio glavni krivac za tri postignuta gola, ali na njegovu i žalost navijača Totenhema, dva su postignuta protiv Uga Lorisa.

Već u devetom minutu susreta je tresao mrežu svog tima, da bi se u 27. minutu meča delimično iskupio za tu grešku, poravnavanjem rezultata.

Potpuni rezultatski preokret su doneli Martin Etkinson pokazivanjem na penal, nakon Engelsovog starta nad Bergvajnom, i Son koji je nakon promašaja odbitak sproveo do mreže tima iz Birmingema. Tada je ličilo da će Engels preuzeti titulu tragičara od zemljaka.

Ipak, golove smo videli i u nastavku meča. Upravo je Engels bio ''za glavu viši'' od Tobija pred golom ''Pevaca'', pa je u 53. minutu utakmice na semaforu pisalo 2:2.

Bjorn Engels, drugi belgijski štoper koji nije ostavio dobar utisak na ovom meču, poklonio je pobedu i peto mesto na tabeli Totenhemu. Promašio je loptu, koja je bila upućena u prostor, a neumorni Hjon Min Son je istrčao i pogodio u 94. minutu meča.