Progledao od povratka u otadžbinu: Asistencija+GOL "Milanovog problema"!

Izvor mondo.rs

Suso je bio problem na "San Siru", a solucija na "Pichuanu".

Izvor: Emilio Andreoli/Getty Images Europe, Guliver

U četvrtoj utakmici od povratka u otadžbinu posle fudbalskog odrastanja u Engleskoj i Italiji, Hesus Hoakin Fernandez Saenc de la Tore - ili kraće Suso - golom i asistencijom je sprијečio bruku pred 35.660 navijača na tribinama "Ramon Sančez Pichuan" stadiona.

Tek kada je Viktor Sančez isključen u 69. minutu za "profi" faul u čistoj gol šansi za domaće, favorit je uspio da izbegne poraz od "fenjeraša" u matine terminu 24. kola Primere: Sevilja - Espanjol 2:2 (1:1).

I bez povređene gol-mašine Raula de Tomasa, čiji je dolazak iz Benfike u 20 miliona evra vrijednom transferu početkom januara potpuno promenio situaciju u klubu, Abelardovi "španci" zaigrali su hrabro posle ranog vođstva Sevilje i početkom drugog poluvremena prešli u vođstvo golom kineskog "vunderkinda" Vua Leija, ali...

Suočeni sa strašnim pritiskom od trenutka kada je Adrijan Kodrero Vega poslao Sančeza u svlačionicu, gosti iz Barselone popustili su u 80. minutu kada se Lukas Okampos adekvatno odužio novom saigraču za asistenciju iz prvog poluvremena i pomogao Susu da postigne prvenac u bijelom dresu od dolaska na pozajmicu iz Milana.

Suso je u 15. minutu odigrao odličnu loptu u prostor za Argentinca i razgalio navijače, koji u tom trenutku nisu slutili da ih čeka više od sat vremena nerviranja zbog igre koju je prikazao tim trenera Đulena Lopetegija.

Na kraju, malo je nedostajalo da Espanjol na PRVU pobjedu kod kuće ove sezone, potpisanu šestim De Tomasovim golom na isto toliko mečeva, zabeleži i prve vezane pobjede u prvenstvu.