Rebić je Piolijev džoker: Hrvat u 93. za pobedu Milana i Ibrin rekord!

''Rosoneri'' su došli do prve pobede na svom terenu još od 31. oktobra, zahvaljujući pre svega hrvatskom reprezentativcu.

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Milan je konačno prekinuo niz bez trijumfa na "San Siru"! Čekali su od kraja oktobra, ali su dočekali!

MILAN – UDINEZE 3:2 (0:1)
/Rebić 48, 90+3, Ernandez 72 - Striger Larsen 6, Lazanja 85/

Heroj dana u Milanu bio je Ante Rebić koji je ušao sa klupe i rešio utakmicu sa dva pogotka, drugi od kojih je stigao u trećem minutu nadoknade vremena!

Taman kada se činilo da će "rosoneri" ostati na samo sedam pobeda u prvenstvu ove sezone, Hrvat je napravio prodor ispred šesnaesterca protivnika i potom levom nogom precizno gađao dalji ugao gol Udinezea!

No, na pauzu između dva poluvremena ''rosoneri'' su otišli uz rezultatski deficit, a krivac za to je bio - njihov čuvar mreže Điđi Donaruma.

U šestom minutu meča bespotrebno je istrčao sa gol-linije, hteo van šesnaesterca da interveniše ispred Kevina Lazanje, ali se nije proslavio... U nastavku akcije, Jens Striger Larsen je prihvatio ponuđeni poklon i doneo prednost timu iz Udina.

Zlatan Ibrahimović je danas postao fudbaler koji je najbrže stigao do 150 pobeda u Seriji A. Za taj poduhvat Ibri je bila potrebna 221 utakmica, a rekord je do sada držao dugogodišnji član Intera Esteban Kambijaso, koji je do jubileja stigao nakon 230 nastupa.

Za načinjenu grešku u ranoj fazi utakmice, Donaruma se iskupio u nastavku meča, odbranivši četiri solidna pokušaja gostujućih fudbalera.

Stateg Milana je od starta drugog poluvremena na teren umesto Đakoma Bonaventure poslao Antea Rebića i to mu se isplatilo nakon samo nekoliko minuta, s obzirom na to da je hrvatski reprezentativac ''pocepao'' mrežu nakon centaršuta Andree Kontija.

Rezultatski preokret Milanu donio je Teo Ernandez u 72. minutu svojim petim ovosezonskim golom u Seriji A, da bi pet minuta pre kraja Kevin Lazanja je pogodio za 2:2.

Tada je ponovo počela panika među navijačima domaćih, još jednom su mogli da vide kako će njihovi igrači sve uprskati, ali je ponovo Rebić stupio na scenu.

Lepim potezom kao da se ponovo zahvalio treneru Pioliju na poverenju što ga je uveo u igru u presudnim trenucima.