Borusijin šou u Augzburgu: Od 0:2 do 5:3 za pola sata!

Izvor mondo.ba

Gosti iz Dortmunda bili u "dubokom kanalu", ali ih je preporodio ulazak debitanta Holanda. Gaćinović i Kostić kreirali pobedu Ajntrahta.

Izvor: Sebastian Widmann/Bongarts

Spektakl, ludilo, atomski fudbal...

Ako bismo tražili epitet kojom bi trebalo da opišemo današnji okršaj Augzburga i Borusije iz Dortmunda, bilo bi teško izabrati odgovarajuću reč… Dva puta su "milioneri" bili u zaostatku od dva gola, ali su na kraju trijumfovali istom razlikom, zahvaljujući norveškom čudu od deteta, Erlingu Brautu Holandu, koji je u svojoj PRVOJ bundesligaškoj utakmici postigao tri gola:

AUGZBURG – BORUSIJA DORTMUND 3:5 (1:0).

Prvo poluvreme donelo je jedan gol, u 34. minutu, kada je Florijan Nidertlehner svojim devetim ovosezonskim pogotkom kaznio goste – ili bolje reći kapitena Marka Rojsa, koji se obrukao u dva navrata pred golom domaćih nakon što su mu sve "kao na tacni" servirali Sančo i Vitsel u 8. i 29. minutu.

A drugo poluvreme – za pamćenje! Videli smo čak sedam golova za nešto više od pola sata igre.

Samo jedan minut po povratku sa odmora bio je dovoljan igračima Augzburga da udvostruče prednost sjajnim udarcem Marka Rihtera, ali tri minuta kasnije Borusiju je u igru vratio Julijan Brant pogotkom iz okreta.

Na radost domaćih navijača, u 55. minutu ponovo je pogodio Niderlehner za 3:1, ali onda na scenu stupa Norvežanin koji će u u julu proslaviti 20. rođendan!

Samo tri minuta po ulasku u igru upisao je svoj prvenac iz tek trećeg dodira sa loptom, a prvog šuta. Zatim pogodio i u 70. i 79. Tri štua - tri gola!

U međuvremenu je loptu u mrežu Augzburga poslao i Džejdon Sančo.

Izvor: Alexander Scheuber/Bongarts

HOFENHAJM – AJNTRAHT 1:2

"Srpska kolonija" u Ajntrahtu konačno je prekinula negativan bundesligaški niz. Čak 77 dana trajala je Ajntrahtova serija bez pobede u nemačkom prvenstvu.

Igrači kojima komanduje Adi Hiter razgalili su 2. novembra prošle godine srca navijača "gaženjem" aktuelnog šampiona Bajena (5:1). Teško da je iko tada mogao da zamisli šta sledi... Čak sedam razočaravajuh kola, tokom kojih je ekipa pretrpela šest poraza.

Takav niz doveo je Ajntraht na samo tri boda od doigravanja za opstanak u eliti nemačkog fudbala, ali sudeći po današnjem gostovanju u Hofenhajmu, izgleda da za Kostića, Gaćinovića, Joveljića i društvo slede bolji dani.

Pobedu gostiju iz Frankfurta kreirali su Mijat Gaćinović i Filip Kosti. Prvi je asistirao Basu Dostu u 18. minutu za 1:0, a drugi Timotiju Čandleru u 62. za, ispostavilo se konačnih, 2:1.