...a, najbogatiji Evropljanin stigao na "San Siro".
Najbogatiji Evropljanin i drugi najbogatiji čovjek svijeta, francuski biznismen Bernar Arno, postaće novi vlasnik Milana nakon što je postigao dogovor sa američkim investicionim fondom "Eliot".
Italijanski mediji objavili su da je pod jedan od vlasnika "Eliota", milijarder Pol Singer, odlučio da prihvati ponudu od 975 miliona evra - poslednju koju je u međuvremenu poslao vlasnik čuvenog modnog brenda "Louis Vuitton".
Singer je u pregovore sa 108 milijardi "teškim" biznismenom iz Ruvea očekujući milijardu i 200 miliona evra za posrnulog sedmostrukog prvaka Evrope, koji mu je u međuvremenu - takoreći - "pao u ruke".
Arnoov prvi potez bio bi, navodno, povratak legendarnog direktora Arijeda Braide na "San Siro". Njemu su, uz čuvenog Adrijana Galijanija, pripisivane najveće zasluge za vođenje kluba u Berluskonijevoj eri ovjekovečenoj osvajanjem pet titula prvaka Evrope (1988, 1989, 1994, 2003, 2007).
Takoreći, jer je "Eliot" postao vlasnik 99 odsto akcija "rosonera" na ime duga od 315 miliona, koji prethodni vlasnik, kineski biznismen Li Janghong, nije bio u poziciji da otplati. Li je još 2016. ušao na "San Siro" nakon što je otkupio paket akcija od čuvenog Silvija Berluskonija, a potom godinu i po dana pokušavao da pronađe sredstva kojim bi "isplatio" najtrofejnijeg predsjednika u istoriji italijanskog fudbala i postao formalno vlasnik.
To se dogodilo tako što je Kinez pozajmio novac od Amerikanaca kako bi dostigao poslednju Berluskonijevu cijenu od 750 miliona evra i to u trenutku kada je jedan od tri giganta Serije A izbačen iz Evrope zbog kršenja finansijskog fer-pleja i nagomilanih dugova.
Naravno, to nove vlasnike nije spriječilo da "spiskaju" 250 miliona u prelazni rok u kom je doveden čak i Leonardo Bonući iz Juventusa, a kako se sve odvijalo nije ni čudno što su ljudi iz "Eliota" postali vlasnici iako to možda u početku nisu planirali.
Bilo kako bilo, sada već hronično nezadovoljni navijači mogli bi uskoro da dočekaju novog vlasnika u post-Berluskonijevoj eri, koja je trajala od 20. februara 1986. do 13. aprila 2017. godine.
Odnosno, 31 godinu, mjesec i 24 dana.
Odnosno, 11.375 dana…
U isto vrijeme, Singer bi bio zadovoljan profitom ostvarenim za manje od godinu dana, iako je u jednom trenutku morao da prijavi injekciju od 50 miliona evra za finansijsku stabilizaciju kluba.
Na kraju je zradio preko 600 miliona evra.