Fudbal

Napoli posle 64 DANA: Gatuzo do prvijenca u 94. minutu!

Izvor mondo.ba

Napolitanci su konačno prekinuli niz bez pobede u Kalču koji je trajao osam kola.

Činilo se da će njihova serija utakmica bez pobjede biti nastavljena, ali je Napoli četvrtom minutu nadoknade uspio da napokon ostvari pobedi i razočara domaći Sasuolo.

SASUOLO - NAPOLI 1:2 (1:0)
/Traore 29 – Alan 58, Elmas 90+4/

Prekinuli su tako igrači Đenara Gatuza seriju utakmica bez pobjede u Seriji A koja je trajala još od 19. oktobra.

Napolitanci su igrali katastrofalno u prvom poluvremenu, pa ih je Sasuolo kaznio u 29. minutu. "Zaspao" je Mario Rui na drugoj stativi poslije centaršuta koji je iskoristio Hamed Traore za vođstvo domaćih.

Nastavak utakmice donio je sasvim drugačiji Napoli: ofanzivniji, konkretniji, opasniji. Takva igra donijela je gostima rezultatski preokret!

U 58. minutu je pogodio Alan - brazilski vezista je primio loptu na vrhu šesnaesterca, potom ušao u kazneni prostor i iz okreta matirao Đanluku Pegola.

Prijetio je Napoli nakon toga, pokušavali su Mertens, Insinje, Kaljehon, a za maksimalan trud gost je nagrađen u četvrtom minutu nadoknade, kada je Elmas pogodio za 1:2.

S obzirom na ishod ovog meča, Napoli će u godinu pred nama ući sa osmog mesta sa 24 boda, dok je Sasuolo trinaesti sa 19.