Gatuzov debi u Napoliju - noćna mora: Poraz od Parme u 93. minutu!

I sve to uprkos činjenici da su imali 15 udaraca na gol više od rivala...

''Vatreno krštenje'' na klupi Napolija Đenaro Gatuzo nastojaće što pre da zaboravi. Večerašnji rival, Parma, odnela je ceo plen iz Napulja.

NAPOLI – PARMA 1:2 (0:1)
/Milik 64 - Kuluševski 4, Žervinjo 90+3/

Produžio je tako večerašnji domaćin prvenstveni niz bez pobede na čak osam utakmica, a na prvo slavlje u Kalču čeka od 19. oktobra i duela sa Veronom (2:0) na San Paolu.

Da je moglo da počne gore za ''Rina'' na njegovom debiju na klupi Napolija – nije.

Već nakon četiri minuta igre suočila se Gatuzova četa sa rezultatskim zaostatkom, a Anćelotijev zamjenik je neposredno po primljenom golu bio primoran da izvrši prvu izmenu.

Večerašnjim golom Kuluševski se upisao u istoriju Parme kao strelac 500. gola za ovaj klub u elitnom rangu italijanskog fudbala

Kaliduu Kulibaliju se na polovini domaćih prikrao Dejan Kuluševski, izdržao duel sa senegalskim defanzivcem i potom pogodio bliži ugao gola Aleksa Mereta. Pri trku sa mladim vezistom Parme, Kulibali se i povredio, pa je Gatuzo u uvodnim minutima na teren morao da pošalje Sebastijana Luperta.

Međutim, kako je odmicalo prvo poluvreme, tako se Napoli oporavljao od nokdauna, a u prilog toj tvrdnji, osim drastične razlike u posedu lopte, idu i tri stopostotne šanse stvorene do kraja tog dela igre.

Prvu, najbolju do tada, u 24. minutu nije u gol pretvorio Pjotr Zjelinski, a tifozi Napolitanaca nisu imali razloga za slavlje ni nakon udaraca kapitena Lorenca Insinjea u 33. i 45. minutu.

Silovito je Napoli ušao i u drugo poluvrijeme, domaće pristalice su željno čekale da vide jednu loptu iza leđa Luiđija Sepea i dočekali su taj trenutak u 64. minutu!

Samo minut ranije, Gatuzo je na teren umesto Alana poslao Drisa Mertensa, koji je praktično u prvom dodiru sa loptom asistirao Arkadiušu Miliku.

Tražio je do kraja susreta Napoli put ka pobedi, ali je u smiraj meča ostao bez ijednog boda...

Nakon neuspelog napada domaćih, usledila je, u trećem minutu sudijske nadoknade, furiozna kontra Parme, koju je u gol, nakon asistencije Kuluševskog u gol pretvorio Žervinjo za nevericu na tribinama ''San Paola''.