Srpski centarfor Dušan Vlahović dao gol u pobjedi Juventusa protiv Vidada (4:1) u Filadelfiji, na Svjetskom prvenstvu za klubove
Juventus je rutinski pobijedio marokanski klub Vidad - 4:1. Srpski napadač Dušan Vlahović dao je svoj prvi gol na FIFA Svjetskom prvenstvu za klubove, jer je u 90+4' minutu iskoristio penal koji je iznudio.
Uz Vlahovića, protiv autsajdera strijelci su bili i Marokanac Abdelmunaim Butuil, strijelac autogola u 6. minutu i turski super-talenat Kenan Jildiz, koji je bio dvostruki strijelac. Pogledajte kako je lijep gol dao.
Meč je odigran u Filadelfiji i bio je još jedan lakši trening za Juve na Svjetskom prvenstvu, nakon što je u prvoj rundi deklasirao Al-Ain (5:0). Pred "Starom damom" je sada derbi grupne faze protiv Mančester sitija 26. juna.
Vlahović je protiv Marokanaca zaigrao od 73. minuta, kada je zamijenio Randala Kolo-Muanija, a ostaje da se vidi da li je golom ubijedio trenera Igora Tudora da ga uvrsti u startnih 11 protiv "građana".