CFL: Mornar iznenadio Budućnost, Kiks Sutjeske u Nikšiću, nema golova u Tuzima, remi u Petrovcu

Autor Milja Zenović

U MeridianBet Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi danas su na programu utakmice 14. kola.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Nakon Dečića i Budućnosti, u naletu Bokelja pala je i Sutjeska. Kotorani su večeras u Nikšiću slavili 2:0 i ostavili ekipu Sutjeske na samo jednu pobjedu od sedam odigranih utakmica na svom terenu.

Petrovac je u Tivtu prekinuo niz od 4 vezane pobjede, odigravši bez golova sa Arsenalom.

Jedinstvo Franca i Jezero su u Bijelom Polju igrali neriješeno (1:1). Jezero je povelo već u petom minutu preko Mihaila Perovića, dok je bod Jedinstvu donio Aldin Mušović u 86. minutu.
Jedinstvo je moglo do pobjede, ali Korać u 97. minutu nije realizovao penal. Odlično je intervenisao Igor Asanović.

Aktuelni šampion Dečić je odigrao bez golova sa Otrant Olimpikom i još čeka na pobjedu od 22. septembra. Tuzani su poslednji put ostvarili pobjedu protiv Petrovca, a od tada su vezali šest utakmica bez pobjede.

Iznenađenje pod Goricom bio je Milan Vušurović, koji je snažnim udarcem sa 20 metara doveo Barane u vođstvo. Iako je važila za nepobjedivog lidera Crnogorske fudbalske lige (CFL), bez poraza, sa samo tri primljena gola, Budućnost nije uspjela da napravi preokret nakon gola Vušurovića, za koji se već priča da je vjerovatno i najljepši pogodak 14. kola.