PRVAK EVROPE PREJAK ZA NEMOĆNE PIKSIJEVE ORLOVE

Autor Teodora Orlandić

Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije u Kordobi u utakmici 4. kola A4 grupe Lige nacija rezultatom 3:0.

Izvor: CRISTINA QUICLER / AFP / Profimedia

Strijelci su bili Laport u 5. Morata u 65. minutu i Baena u 77. minutu.

U drugom meču ove grupe Švajcarska i Danska odigrali su neriješeno 2:2.

Španija je prva na tabeli sa 10 bodova, Danska ima 7, Srbija je treća sa četiri boda, a poslednja Švajcarska ima samo bod.

U prvom poluvremenu gledali smo bukvalno jednosmjernu ulicu.

Španija je povela već u 5. minutu golom Laportea nakon centaršuta Pedra Pora.

Crvena furija je nastavila sa napadima i ređala prilike.

Najbolje su propustili Merino u 16. minutu koji je pogodio stativu nakon udarca glavom i Morata čiji je udarac takođe glavom zaustavio Rajković u 42. minutu.

Slična priča i u nastavku.

Već u 53. minutu penal za Španiju.

Pedro Poro je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Veljka Birmančevića u ruku. Morata je preuzeo odgovornost ali se pošteno obrukao i šutirao daleko preko gola Rajkovića.

Morata se iskupio u 65. minutu kada je nakon sjajne akcije i dodavanja Ruiza lepim udarcem matirao Rajkovića.

U 74. minutu Srbija ostaje sa igračem manje.Nakon faula na ivici šesnaesterca, tražili su Španci crveni za štopera Srbije, pokazujući da je Pavlović bio poslednji igrač. Posle gledanja snimka, Danijel Stefanski je isključio Pavlovića.

Nakon prekida i slobodnog udarca Baena sjajnim udarcem postiže treći gol za Španiju.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Španija je zabeležila rutinsku pobjedu.