Gol godine u Ligi šampiona: Morate da vidite bombu fudbalera Sportinga, niko to ne brani (video)

Autor Milutin Vujičić

Uživajte u majstoriji štopera Zena Debasta koji je donio pobjedu Sportingu.

Izvor: Arenasport 1 /screenshot

Liga šampiona počela je prethodne noći u potpuno novom formatu, a posebnu pažnju "ukrala" je Bajernova demonstracija sile protiv Dinama (9:2). Ipak, iako je na tom meču postignuto 11 golova (još dva su čak i poništena), najljepši pogodak viđen je u Lisabonu.

Sporting je došao do tri boda pobjedivši Lil 2:0, a svoju golgetersku seriju nastavio je sjajni švedski napadač Viktor Đekereš koji je postigao gol u 38. minutu. Ipak, najljepši gol o kome pričamo djelo je Zena Debasta iz 65. minuta, kada je štoper iz Belgije pokazao da ima "top" u nozi. Šutnuo je sa preko 30 godina i pogodio mrežu Ševalijea, za sigurno najljepši gol koji smo vidjeli u tekućoj takmičarskoj godini.

Pogledajte majstoriju štopera koji je ovog ljeta stigao u Sporting iz Anderlehta za oko 20 miliona eura, uključujući bonuse: