ISTORIJSKA BLAMAŽA DINAMA NA STARTU NOVE LIGE ŠAMPIONA: Kanonada strašnog Bajerna u Minhenu, Liverpul utišao San Siro!

U srijedu se sastaju: Bolonja - Šahtjor, Sparta Prag - Salcburg, Seltik - Slovan, Klub Briž - Borusija Dortmund, Mančester siti - Inter i PSŽ - Đirona

Izvor: PETER KNEFFEL / AFP / Profimedia

Bajern je u Minhenu bukvalno uništio Dinamo iz Zagreba rezultatom 9:2

U večernjem programu odigrane su još četiri utakmice prvog dana novog formata Lige šampiona.

U Milanu Liverpul je savldao domaćina posle preokreta sa 1:3

Milan je poveo već u trećem minutu golom Pulišića.

Liverpul je preokrenuo već do poluvremena golovima štoperskog tandema Konatea i Van Dajka u 23 i 41. minutu. Konačan rezultat postigao je Soboslaj u 67. minutu

Bajern je uništio Dinamo sa čak 9:2

U Minhenu Bajern je poveo preko Kejna iz penala u 19., Gerera u 35. i Olisea u 38. minutu vodio 3:0 na poluvremenu protiv Dimama i činilo se da gostima preti prava katastrofa.

Međutim Dinamo je u nastavku preko Petkovića i Ogivare u 49. i 50 minutu postigao dva gola i potpuno se vratio u meč.

A onda kanonada iznerviranih Bavaraca, koji do kraja meča postižu čak pet golova. Kejn još tri od toga dva iz penala i Olise jedan

Real je u Madridu posle dosta muka savladao Šturgart.

Real je poveo golom Kilijana Mbapea 46. minutu. Štutgart je izjednačio u 68. minutu preko Undava. Pobjedonosni gol postigao je Rudiger u 83. minutu

Sporting je u Lisabonu savladao Lil sa 2:0

Vodeći gol za Sporting postigao je Gukereš u 34. minutu. Debast je duplirao prednost u 65. minutu za konačnih 2:0.