Kristijano dao gol Hrvatima, pa zaplakao kao kiša: Slomio se pred cijelim stadionom, evo šta je razlog!

Autor Nikola Lalović

Kristijano Ronaldo je burno i emotivni proslavio gol protiv Hrvatske u Ligi nacija.

Izvor: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / Profimedia

Kristijano Ronaldo je opet glavna tema! Njegov Portugal je savladao Hrvatsku 2:1, a jedan od najboljih fudbalera ikada postigao je go, u 34. minutu meča. Nakon što je Diogo Dalo doveo svoj tim u vođstvo na samom startu meča, Kristijano je pogodio u 34. minutu za 2:0, a onda se slomio! Prvo je sa osmjehom na licu otrčao do ivice terena, da bi potom pao na zemlju i zaplakao!

Iskoristio je kod gola Kristijano sjajan centaršut Nuna Mendeša, utrčao je između Joška Gvardiola i Marina Pongračića i volejom probio mrežu Dominika Livakovića. Razlog zbog čega je bio toliko emotivan je što je ovo bio veliki jubijel, Kristijano je postigao 900. gol u karijeri.

Ovo je bila 213. utakmica Kristijana za Portugal, a dao je za nacionalni tim 131 gol i ubjedljivo je najbolji strijelac u istoriji reprezentativnog fudbala. Kada se tome dodaju golovi za Sporting, Mančester junajted, Real Madrid, Juventus i Al Nasr stigne se do 900 pogodaka.