Engleske sudije ponovo u centru pažnje: Navijači Arsenala bijesni zbog crvenog kartona Rajsu (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Da li je sudija pogriješio?

Izvor: Twitter

Odigrana je utakmica trećeg kola Premijer lige u kojoj su se sastali Arsenal i Brajton, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Arsenal je pred svojom publikom do prednosti došao u 38. minutu. Saka je ukrao jednu loptu, uposlio Haverca koji lobuje protivničkog golmana za vođstvo svoga tima.

Brajton je do izjednačenja stigao u u 58. minutu kada je Žoa Pedro pokupio jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu tima iz Londona.

Ipak, susret koji je obilježio utakmicu desio se na otvaranju drugog dijela kada je isključen Deklan Rajs. Pomenuti fudbaler zaradio je prvi žuti karton u 42. minutu, a u 49. je dobio i drugi.

Napravio je Rajs prekršaj pred golom gostiju, a onda je stao pred loptu, te ju je malo gurnuo od sebe. Fudbaler Brajtona je krenuo da izvede prekid, ali je umjesto lopte napucao Rajsa koji je pao na teren.

Igrači Arsenala su tražili karton, ali ga je na kraju Rajs dobio zbog guranja lopte te ga je sudija poslao u svlačionicu.