Nakon 120 minuta je bilo 2:1 za Dečić, poslije penal-ruleta 4:3 za Helsinki...

decic
Izvor: YouTube Print Screen

Tužan kraj za crnogorskog šampiona, ali Dečić je zaslužio aplauze za sve što je pokazao u Evropi ovog ljeta.

Evropski san je završen 15 minuta prije ponoći, poslije gotovo tri sata velike borbe i penala - Helsinki je bio srećniji i spretniji od Tuzana za plasman u plej-of Lige konferencije.

Tim Milorada Pekovića je u prvom poluvremenu imao pet pravih šansi, jednu od njih je iskoristio Pulejo i donio prednost u 26. minutu.

Tada je i anuliran minus iz Finske (poraz od 1:0 prošlog četvrtka), a nakon što su sjajne prilike propustili Matić, Kajević, Drešaj i Striković uslijedila je kazna - u finišu prvog dijela je izjednačenje gostima donio Plandž.

Helsinki je u drugom poluvremenu dugo kontrolisao stvari i čuvao rezultat koji ga vodi u narednu rundu, a Dečić dočekao jednu pravu šansu u 94. minutu i preko Mašovića došao do magične prednosti - 2:1, koja je značila produžetke.

U njima nije bilo uzbuđenja, penali su odlučivali i mirisalo je da je to još jedna istorijska noć za Tuzane.

Nikić je odbranio dva penala, Dečić je dobio meč loptu u petoj seriji, ali je šut Camaja odbranio Najhaus.

Minut kasnije je sve bilo riješeno - Holanđanin je zaustavio i Drešaja (u drugoj seriji je Stijepović šutirao pored gola), pa je Helsinki - iako nije pokazao previše - eliminisao našeg predstavnika i stigao do plej-ofa za Ligu konferencije.

Dečiću ostaje žal, ali i poštovanje - zaslužio je to Pekovićev tim nakon dvomeča sa Dinamo Batumijem i Helsinkijem...