MBAPE ISPUNIO DJEČAČKI SAN: Francuz postigao gol na debiju u "kraljevskom klubu", Real osvojio Superkup

Autor Balša Janković

Fudbaleri Reala osvojili su prvi trofej u sezoni.

Izvor: Piotr Matusewicz / AFP / Profimedia

Madriđani su osvojili Superkup pošto su u Varšavi savladali Atalantu sa 2:0 (0:0).

Golove za "kraljevski klub" postigli su Federiko Valverde u 59. minutu i Kilijan Mbape u 68. minutu.

Bio je to prvenac Francuza koji je letos pojačao klub iz Madrida, gol koji je sanjao još od djetinjstva.

Ovo je najava berićetne sezone Reala. Anćeloti na raspolaganju ima strašan tim, a svo teško oružje je ubacio od početka utakmice, uključujući napadački trio Vinisijus - Belingem - Mbape.

Atalanta je u prvom poluvremenu bila ravnopravan rival, a mogla je i do vođstva početkom drugog poluvremena kada je Kurtoa paradom odbranio šut Pašalića. Italijani kao da su pali posle toga, jer je Real u narednim minutama stigao do vođstvoa i pobede.

Bio je ovo rekordni šesti Superkup Reala, takođe rekordni peti trenera Karla Anćelotija.