KRAJ LIJEPE EVROPSKE PRIČE ZA MORNAR

Barani su u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija remizirali 2:2 sa Pakšijem, na stadionu kraj Bistrice u Nikšiću.

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Mornar nije uspio da nadoknadi tri gola zaostatka iz Mađarske, ali se dobrom partijom dostojanstveno oprostio od debitantskog nastupa na međunarodnoj sceni.

Ranim golom iz penala preko Jozefa Vindekera, mađarski tim poveo je protiv Mornara i već u 14. minutu misiju izabranika Zorana Đuraškovića praktično učinio nemogućom.

Međutim, nije naša ekipa odustajala – nakon ubacivanja Kišija, Lenser je zatresao sopstvenu mrežu i izjednačio samo četiri minuta kasnije.

Ohrabrio je taj pogodak Barane, pa su zaigrali otvoreno, ofanzivno, sa jasnom namjerom da dođu do novog gola.

Nadu da bi mogli do čuda vratio je Darko Zorić, koji je nakon kornera u 60. minutu pogodio glavom u svom rodnom gradu.

Pokušavao je Mornar nakon toga, Božanović i Kolundžić bili su pred golom Pakšija, ali rezultat se nije mijenjao.

U finišu meča nakon akcije Kovača, Balaš Balog postavio je konačnih 2:2 kraj Bistrice.

I pored eliminacije Barani će sigurno ovo evropsko ljeto pamtiti prije svega po lijepim stvarima.

Eliminisali su Dinamo iz Tbilisija i kragujevački Radnički i opravdali vicešampionsku titulu iz prošle sezone u crnogorskom prvenstvu.