Fudbal

REMI U DERBIJU KRAJ BISTRICE, PRVENSTVO POBJEDAMA OTVORILI NOVI PRVOLIGAŠI

Autor Vasilisa Grgurević Izvor CdM

Nikšićani su poveli u 28. minutu golom Nikole Janjića, dok je konačan rezultat efektnim golom postavio Augusto, pola sata prije kraja.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Remi u derbiju kraj Bistrice na otvaranju nove sezone u Meridianbet Prvoj ligi – Sutjeska i Dečić odigrali su neriješeno 1:1, dok su prvenstvo pobjedama otvorili novi prvoligaši.

Dečić u četvrtak nastavlja kvalifikacije za Ligu konferencija gostovanjem Helsinkiju.

Najveće iznenađenje u premijernoj rundi napravio je Otrant-Olympic.

Ulcinjani su na debiju u elitnom društvu slavili u gostima na terenu vicešampiona Mornara 1:0 golom Anđela Rudovića u osmom minutu.

Barani su očigledno umorni od teškog duela protiv Radničkog iz Kragujevca u četvrtak i vjerovatno mislima na susretu protiv Pakša, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Slavio je i povratnik u Prvu ligu Bokelj – u Kotoru je savladan sastav Jezera sa 2:0.

Strijelci za kotorski tim bili su Vladan Kordić i Dejan Pepić, koji je iskoristio jedanaesterac.

Arsenal je pobijedio ekipu Jedinstva sa 2:1

Marko Merdović doveo je Tivćane u vođstvo, izjednačio je Srđan Šćepanović, da bi 10 minuta prije kraja Damjan Mugoša donio tri boda domaćem sastavu.

Kolo će u utorak od 20 sati zaključiti Budućnost i Petrovac.