LIJEPI DANI ZA CRNOGORSKI FUDBAL, MORNAR ISPISAO ISTORIJU I PLASIRAO SE U TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU KONFERENCIJA!

Autor Balša Janković

Kakvi dani za crnogorski klubski fudbal- nakon Dedića, plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija obezbijedio je i Mornar, a šansu da im se pridruži sjutra ima i Budućnost.

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Izabranici Zorana Đuraškovića su na DG areni, nakon boljeg izvođenja penala, eliminisali Radnički iz Kragujevca.

Nakon minimalnog poraza u Leskovcu prošlog četvrtka, naš vicešampion je večeras bio nadomak da prolaz u narednu rundu ovjeri u regularnom dijelu meča.

Pogocima francuskog napadača Ondonga, uoči odlaska na 15-minutnu pauzu i u finišu utakmice, Mornar je stigao do prednosti od 2:0.

U osmom minutu sudijske nadoknade (sudija produžio meč za pet minuta) Aleksić je šokirao pristalice crnogorskog predstavnika koji su imali veliku podršku sa tribina DG arene.

Ipak, primljeni gol nije sputao Barane, koji su disciplinovano odigrali produžetke, a onda u penal ruletu bili umješniji, iako je Đurović bio neprecizan u prvoj seriji.