DEČIĆ ISPISAO ISTORIJU I PLASIRAO SE U TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU KONFERENCIJA

Veliki trenutak za prvaka Crne Gore – Dečić je u 3. kolu Lige konferencije, nakon što je kao domaćin odigrao 0:0 Dinamom iz Batumija i tako valorizovali trijumf iz Gruzije (2:0).

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Sedam dana, dvije istorijske stranice – Dečić je prošle sedmice upisao prvu evrospku pobjedu ikada, a večeras na vjetroviom Starom aerodromu je odbrani i prvi put preskočio prepreku u Evropi.

Momci Milorada Pekovića tako će i dalje putovati Evropom, a naredna destinacija je Finska i dueli sa Helsinkijem.

Dinamo je večeras u Podgorici možda nešto bolje ušao u meč, ali je prave prilike tokom prvih 45 minuta imao Dečić – i to preko Petra Sekulovića.

Fudbaler crnogorskog prvaka najprije je uz pomoć vjetra pokušao iz kornera da iznenadi Silvu, da bi ufinišu u finišu zatresao prečku.

I u nastavku je gost bio bezopasan, praktično sve do finiša meča kada je Halen Blesa pokušao petom, a Levan Karabadze pogodio stativu, nakon super odbrane Igora Nikića.

Veliko veče za Dečić, konačno i lijep rezultat za crnogorski fudbal – evropska priča kluba iz Tuzi se nastavlja.