DUŠAN VLAHOVIĆ KAPITEN JUVENTUSA! Ali opet, poraz u Njemačkoj

Autor Mladen Šolak

Nije uspio da kao kapiten spriječi poraz svog tima u Njemačkoj

Izvor: DANIEL KARMANN / AFP / Profimedia

Fudbaleri Juventusa doživeli su ubjedljiv poraz u pripremnoj utakmici protiv Nirnberga (0:3), na "Maks Moslok stadionu" u Njemačkoj. Novi trener italijanskog velikana Tijago Mota uveo je u 46. minutu sa klupe Dušana Vlahovića i dao mu kapitensku traku. Nažalost, Srbin sa "devetkom" Torineza nije uspio da izjednači rezultat na 1:1 jer u 72. minutu nije iskoristio penal. Šutirao je snažno u svoju desnu stranu i pogodio je stativu. Lopta se odbila, a Dušan je raširio ruke u znak nezadovoljstva svojim udarcem.

Nakon te propuštene šanse, Njemci su u završnici domaći učinili svoju pobjedu ubjedljivom, golovima Dustina Forkela i Tima Janiša. Pogledajte najzanimljivije detalje utakmice Nirnberg - Juventus: