BUDUĆNOST RAZBILA MALIŠEVU POD GORICOM!

Autor Balša Janković

“Plavi” su pod Goricom pobijedili Mališevu sa 3:0 i obrisali poraz od istog rivala prošlog četvrtka u Podujevu 1:0.

Izvor: MONDO/ BALŠA JANKOVIĆ

Nakon Mornara, koji je napravio podvig u Gruziji, fudbaleri Budućnosti takođe su se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ekipa Ivana Brnovića bolje se snašla po čini se, nikad gorem terenu u našem glavnom gradu.

Budućnost je povela u 32. minutu. Sjajno je po lijevom boku prošao Petar Grbić, oštro po zemlji poslao loptu u peterac, koja se odbila do Igora Ivanovića, a ovaj je ubacio u mrežu.

Gol kojim su se Podgoričani približili plasmanu dalje postigao je Dragan Grivić u 52. minutu.

Ostala je dilema da li je desni bek pokušao da centrira ili je želio da iznenadi golmana gostiju, ali je ona od stative završila na pravom mjestu, u mreži Mališeve.

U završnici utakmice odlično je slobodan udarac izveo mladi Andrija Bulatović, ali je dobro reagovao golman gostiju, a taj šut bio je uvod u treći gol.

Sjajno je mladi Vladimir Perišić sa 18 metara poslao loptu neodbranjivo u gol Mališeve.

Talentovani fudbaler je u sudijskoj nadoknadi mogao do još jednog gola – poslije sjajnog driblinga zicer mu je odbranio golman kosovskog tima.

Budućnosti u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija slijedi dvomeč protiv bugarske ekipe CSKA 1948 iz Sofije.

Prva utakmica je u Bugarskoj 25. jula, a revanš je 8. avgusta pod Goricom.