Fudbal

ISTORIJSKA POBJEDA MORNARA NA EVROPSKOJ PREMIJERI!

Autor Balša Janković

Mornar je u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu konferencija pobijedio Dinamo iz Tbilisija sa 2:1.

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Prije nešto manje od dva mjeseca je ispisana stranica istorije FK Mornar, kada je prvi put izborio plasman na evropsku scenu i nije se dugo čekalo na novu veliku noć Barana.

Odlično je odigrala ekipa Zorana Đuraškovića, naročito u prvih 45 minuta, kada je dala oba gola.

Dva sjajna gola postigli su Barani za kratko vrijeme. Najprije je u 21. minutu fenomenalno slobodan udarac izveo Marko Đurišić i savladao Makacariju.

Dva minuta kasnije, isti fudbaler dao je sjajnu loptu u prostor, koju je Milan Vušurović poslao u mrežu Dinama.

Odličnu priliku za Mornar prethodno je imao Kris Ondong, kada je prečka sačuvala goste iz Gruzije.

U završnici su Gruzini imali igrača više jer je pet minuta prije kraja zbog oštrog starta isključen Ervin Seratlić.

Uslijedio je veliki pritisak Dinama i pogodak u sudijskoj nadoknadi koji je dao Ugrekelidze i prepolovio prednost Mornara pred revanš.

Međutim, iako je gol na kraju utakmice pokvario raspoloženje kod Barana, mogu biti zadovoljni igrom na evropskom debiju.

Revanš je za sedam dana u Tbilisiju.

Pobjednik dvomeča će u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu konferencija igrati protiv kragujevačkog Radničkog.