HOLANDIJA SE NESTVARNO ISRPROMAŠIVALA, PA RAZBILA RUMUNIJU: Lale održale ČAS FUDBALA i obezbijedile četvrtfinale EP

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Fudbaleri Holandije savladali su Rumuniju rezultatom 3:0 u utakmici osmine finala na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izvor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Strijelac su bili Kodi Gakpo u 18. i rezervista Malen u 83. minutu i trećem minutu nadoknade vremena

Rumunija je dobro ušla u meč i visokim presingom pokušala da iznenadi Holandiju.

Međutim to je kratko trajalo i Holandija je polako preuzimala inicijativu.

Vodeći gol postigao je Kodi Gakpo u 20. minutu, nakon sjajnog šuta.

A onda je uslijedila prava invazija na gol Rumunije i šanse su se ređale kao na traci do kraja prvog poluvremena.

Pravim čudo promjene rezultata nije bilo i ostalo je samo 1:0 za Holandiju.

Slična priča i u nastavku.

Depaj je promašio nemoguće, Van Dajk pogodio stativu, Verman zicer.

Ipak velika incijativa se isplatila u 83 minutu, kada je Malen riješio sve dileme oko pobjednika.

Isti igrač postigao je konačan rezultat nakon kontre u drugom minutu nadoknade vremena.

Holandija će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz meča Austrija - Turska.