PORTUGAL TEK POSLE PENALA IZBACIO SLOVENIJU SA EURA: Oblak činio ČUDA, pa Kosta ZAČARAO mrežu

Autor Anđela Vukčević Izvor Kurir

Fudbaleri Portugala savladali su Sloveniju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 0:0(3:0) u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Izvor: Twitter/@xKGx__/Screenshot

Portugal je napao od starta utakmice, žestoko su pritiskali, ali su se Slovenci organizovano branili.

Kristijano Ronaldo je više puta pokušavao da matira Jana Oblaka, ali nije bio precizan, a u nekim situacijama bio je i sebičan.

U finišu poluvremena Slovenci su se oslobodili pritiska i par puta opasno zaprijetili.

Ipak na odmor se otišlo bez golova.

Ista slika i u nastavku, velika inicijativa Portugala.

Umalo potpuni šok za Porrtugalce u 62. minutu, kada je Šeško istrčao ispred Koste u kontri ali nije bio precizan.

Portugal je nastavio sa žestokim pritiskom, ali Slovenci su odoleli, sjajno je branio Oblak i meč je otišao u produžetke.

U 103. minutu dosuđen je penal za Portugal. Udarac Kristijana Ronalda fantastično brani Jan Oblak.