Fudbal

MATIJA ZAKANJI "POSLAO DEČKE DOMA": Pogledajte BOMBU koja je slomila srca vatrenih! (VIDEO)

Autor Milica Mrvaljević Izvor Kurir

Kakvu smo utakmicu gledali u Lajpcigu, a bodove su na kraju podijelili Italija i Hrvatska.

Izvor: Profimedia

Imali su Hrvati sve u svojim rukama, vodili su golom Luke Modrića, a kada je već sve bilo spremno za veliko slavlje, na scenu je stupio Zakanji.

Probušio je Livakovića u osmom minutu nadoknade i tako odve svoj tim u osminu finala.

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su neriješeno 1:1 u utakmici posljednjeg 3. kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Vodeći gol za Hrvatsku postigao je Luka Modrić u 55. minutu.

Izjednačenje Italiji i plasman u osminu finala EURA doneo je Zakanji u osmom minutu nadoknade vremena.

U drugom meču ove grupe Špamija je savladala Albaniju rezultatom 1:0

Španija je prva na tabeli sa devet bodova.

Italija je druga sa četiri boda.

Ove dvije ekipe obezbijedile su plasman u osminu finala.

Hrvatska je treća sa dva boda i čekaće epilog u ostalim grupama da vidi da li će biti među četiri najbolje trećeplasirane ekipe, a šanse su im vrlo male.