ALBANIIJA SAVLADANA! Nezainteresovani Španci igrali koliko im treba i poslali nemoćne Albance kući!

Autor Milica Mrvaljević

Fudbaleri Španije savladali su Albaniju 1:0 u okviru 3.kola Grupe B čime su obezbijedili prvo mjesto sa maksimalnim učinkom i poslali Albance kući.

Od početka susreta utakmica je bila jednosmjerna ulica. "Crvena furija" je kao što se i očekivalo držala loptu dok su se Albanci branili.

Uspavanku i jedno od najdosadnijih poluvremena na Euru prekinuo je Feran Tores u 13.minutu poslije sjajne asistencije Danija Olma. Nakon gola ista slika na terenu, izabranici Luisa De La Fuentea kružili su oko bloka nominalnih domaćina, ali se rezultat do odmora nije mijenjao.

U nastavku meča prisustvovali smo još dosadnijoj utakmici u odnosu na prvo poluvrijeme. Španci su rutinski odradili posao, dok su nemoćni Albanci stvorili samo jednu šansu i to preko Broje čiji je udarac odbranio Raja. Bilo kako bilo potpuno zaslužena pobjeda "crvena furije" za maksimalnih devet bodova, dok se Albanci vraćaju kući.