MESI KRENUO PO NOVI TROFEJ I ODMAH ZABLISTAO

Autor Nikola Lalović

Lionel Mesi ne staje, želi još trofeja sa svojom Argentinom!

Krenuo je Lionel Mesi po još jedan trofej! Počeo je Kopa Amerika i takmičenje je otvoreno duelom Argentine i Kanade. Posle poluvremena bez golova "gaučosi" su uspjeli da prelome meč u svoju korist u drugom dijelu i bilo je 2:0 (0:0). Prvi gol na utakmici dao je u 49. minutu Hulijan Alvarez na asistenciju Aleksisa Mekalistera. Zatim je Alvareza zamijenio Lautaro Martinez i on je u 88. riješio pitanje pobjednika na dodavanje Lionela Mesija.

Takmičenje se nastavlja duelom Perua I Čilea od 2 ujutru čime će se završiti prvo kolo u grupi A. U grupi B igraju Ekvador, Venecuela, Jamajka i Meksiko, u grupi C su Bolivija, Urugvaj, SAD i Panama, a u grupi D Paragvaj, Kolumbija, Brazil i Kostarika. Argentina brani titulu osvojenu 2021. godine kada su u Brazilu uspeli da savladaju Brazil golom Anhela di Marije u finalu na "Marakani".