CRVENA FURIJA POKAZALA KLASU I PLASIRALA SE U OSMINU FINALA : Španija slavila AUTOGOLOM, Donaruma spasao Italiju DEBAKLA

Fudbaleri Španije savladali su Italiju rezultatom 1:0 u utakmici 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Izvor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Španija je mnogo bolje ušla u meč.

Ređale su šanse pred golom Italije, ali je Donaruma fantastičnim intervencijama spasao svoj tim i održao neriješen rezulatat na poluvremenu.

Silnu inicijativu Španija je krunisala u 55. minutu, bizarnim autogolom Kelafiorija.

Nakon toga Španija je propiustila još par prilika da duplira prednost i riješi pitanje pobednika.

Italijani su se otvorili u finišu, ali bez prave prilike.

Nakon dva odigrana kola Španija ima 6 bodova i obezbijedila je plasman u osminu finala Italija ima 3, a Hrvatska i Albanija po bod.

U poslednjem kolu u ponedeljak od 21 čas sastaju se Španija-Albanija, odnosno Italija - Hrvatska.