SRBIJA "OŽIVJELA" U 96. MINUTU, JOVIĆ DONIO REMI

Autor Balša Janković

Slovenija i Srbija remizirale su 1:1 u dramatičnom susretu 2. kola grupe C Evropskog šampionata u Njemačkoj. Tim Matjaža Keka sada ima dva boda, dok su se “orlovi” pomjerili sa nule.

Izvor: Kurir/Nemanaja Nikolić

Jedan tim bio je na korak od nokaut faze, drugi na ivici ambisa – na kraju remi u eks-Ju derbiju, koji obje selekcije “drži” u igri za plasman u osminu finala.

Krajnji rezultat više može da raduje Srbiju, koja će u posljednjoj rundi tražiti prolaz protiv Danske, dok Slovence čeka okršaj sa moćnom Engleskom.

Slovenija je povela u 69. minutu preko Karničnika, dok je vrijedan bod Srbiji donio rezervista Jović u 95. minutu nakon kornera Ilića.

Bio je to dinamičan meč, u kojem je Slovenija bila stabilnija, a u određenim periodima i opasnija. Odličnu priliku u prvom poluvremenu nije iskoristio Elšnik, uzdrmao je stativu. Nakon odbitka Šeško nije bio precizan.

U drugom dijelu Srbija se otvorila i preko Mitrovića prijetila u nekoliko situacija. Najbliži golu je napadač Al Hilala bio četiri minuta nakon gola Slovenije. Tada je Mitrović zatresao prečku iz povoljne situacije.