Fudbal

ČUDO U FRANKFURTU: Slovačka SAVLADALA Belgiju! LUDNICA u E grupi!

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Fudbaler Slovačke savladali su Belgiju u okviru E grupe Evrospkog prvenstva reultatom 1:0 (1:0).

Izvor: Vincent Kalut / imago sportfotodienst / Profimedia

Gol vrijedan tri boda bio je delo Šranca u sedmom minutu!

Belgija je konstantno napadala, pokušavala da dođe do izjednačenja i prednsoti, ali kada se sve oduzme i sabere, nisu zaslužili.

Postigli su Belgijanci dva gola, oba preko Lukakua, ali je VAR u oba navrata reagovao i poništavao ih. Prvo u 56. minutu zbog nedozvoljene pozicije, a onda i u 87. minutu zbog igranja rukom Opende!

Upravo je Lukaku bio tragičar Belgije, promašivao je nemoguće ispred Dubravke, a nije bio ni bleda sjenka napadača koji je u kvalifikacijama na svakih 37 minuta postizao po gol!

Previše propuštenih prilika Belgije, nije uspio eksperiment Tedeskua sa Karaskom na lijevom beku, a iako su imali terensku inicijativu, nikako nisu mogli do gola.

Situacija nakon prvog kola u Grupi E je šokantna! Belgija i Ukrajina koje su bile najveći favoriti za prolaz iz ove grupe prije početka takmičenja su na začelju bez bodova, dok su Rumunija i Slovačka na čelu sa po tri boda.

Očekuje nas ekstremno zanimljiv nastavak takmičenja!