MODRIĆ I "VATRENI" U STRAŠNOJ FORMI, SLOVENIJA LOŠA PRED EURO!

Autor Dragan Šutvić

Posljednje provjere reprezentacija pred prvenstvo Evrope.

Izvor: Fayez NURELDINE / AFP / Profimedia

Srbija je na svojoj generalnoj probi za Evropsko prvenstvo pregazila Švedsku 3:0, a rivali srpskih igrača se nisu baš svi proslavili. Slovenija je igrala samo 1:1 sa Bugarskom, dok je selekcija Danske pobijedila Norvešku 3:1.

Slovenci su na samom startu primili gol kada je sa penala precizan bio Kiril Despodov, a onda je Andraž Šporar u 14. minutu izjednačio. Probao je Matjaž Kek izmjenama da promijeni nešto, ali nije uspio i meč se završio 1:1. Što se tiče Danaca Hejbjerg u 12. i Janik Vestergard u 21. su im dali prednost u prvom poluvremenu, a nakon gola Erlinga Holanda Jusuf Poulsen je u 90. minutu pogodio za 3:1.

Hrvati su upisali veliku pobjedu nad Portugalom od 2:1 i to golovima Luke Modrića i Anta Budimira, dok je Diogo Žota pogodio za Portugalce koji su igrali bez Kristijana Ronalda. Mađari su sa 3:0 golovima Salaija i Varge dobil Izrael sa Omrijem Glazerom na golu, dok je Belgija rutinski dobila Luksemburg 3:0 sa dva pogotka Romelua Lukakua i Leandra Trosara.