BUDUĆNOST OSVOJILA PETI PUT KUP CRNE GORE! Majstorije Vukotića i Despotovića dovele do trijumfa

Autor Marija Milošević

“Plavi” su u finalu pod Goricom savladali Jezero sa 2:1.

Izvor: MONDO/ BALŠA JANKOVIĆ

Junak pobjede Podgoričana bio je Đorđe Despotović koji je maestralno iz slobodnog udarca u 86. minutu poslao loptu od prečke u mrežu Plavljana.

Jezero je bolje ušlo u utakmicu i već u trećem minutu zatresla se mreža podgoričkog tima.

Nakon kornera i gužve u petercu Filipa Domazetovića, Enis Redžepagić odlično je reagovao.

Napadala je poslije toga Budućnost i dva puta bila blizu izjednačenja.

U prvom navratu Milan Vukotić je glavom pogodio stativu, da bi pred kraj prvog dijela udarac Đorđa Despotovića glavom iz blizine odbranio Asanović.

Međutim, ono što su propustili u prvom, Vukotić i Despotović nadoknadili su u nastavku.

Igrao se 58. minut, kada je Vasilije Adžić proigrao Milana Vukotića, koji je precizno pogodio za 1:1.

Nakon toga nije bilo previše uzbuđenja, pao je i ritam, ali je u završnici podgorički sastav izborio slobodan udarac iz kojeg je Đorđe Despotović podsjetio na najbolje dane karijere.

Budućnost je ovom pobjedom osigurala i plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija.