Fudbal

SRBIJA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Mladi fudbaleri napravili senzaciju

Autor Marija Milošević Izvor Kurir

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina.

Izvor: Kurir / Screenshot

"Orlići" su u četvrtfinalu posle preokreta savladali Austriju sa 3:2 (2:1).

U polufinalu će tim Srbije igrati protiv pobjednika meča Portugalija - Poljska koji igraju u četvrtak.

Golove za tim selektora Jovana Damnjanovića postigli su Ranković u 4. i 45+1. minutu, kao i Cvetković u 55. minutu.

Oba gola za Austrijance postigao je Adejenugure u 1. i 79. minutu.

Interesantno je da Austrija do ove utakmice nije primila nijedan pogodak.

Austrijanci su poveli već u 24. sekundi. Nije se dugo čekalo na odgovor Srbije, već u 4. minutu je uslijedilo izjednačenje. Ranković je primio dugačku loptu, prevario čuvara i poslao loptu u mrežu golmana Austrije Kurca.

Ranković je svoj drugi gol postigao u prvom minutu zaustavnog vremena u prvom poluvremenu. Slična akcija kao kod prvog gola, duga lopta ka napadačima, sjajan prijem i pogodak.

Na 3:1 je povećao Cvetković u 55. minutu. Sjevnula je kontra Srbije, Cvetković je iskosa sa lijeve strane ušao u šesnaesterac, i preko golmana poslao loptu u mrežu.

Austrijanci su u 79. minutu unijeli dramu. Adejenugure je primio loptu na ivici šesnaesterca, između trojice igrača Srbije se izborio za šut koji je završio iza leđa golmana Jovanovića.