Fudbal

BLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-bijeli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv Vojvodine

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Zvezda je u polufinalu u vječitom derbiju savladala Partizan rezultatom 2:0

Izvor: MONDO

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Strelci su bili Filipović koji je postigao autogol u 27. minutu, Olajinka u 29. minutu

Zvezda će se u finalu sastati sa Vojvodinom koja je u drugom polufinalnom meču savladala Radnički u Kragujevcu rezultatom 1:0

Finalni meč na programu je 22. maja u Loznici.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč, crno -bijeli su napali a Zvezda se opredelila da čeka priliku iz kontranapada.

Partiazan je ppropustio veliku šansu u 15. minutu. Goh je izbio ispred Glazera ali nije bio precizan.

A onda bukvalno ni iz čega potpuni šok za crno-bijele.

Zvezda postiže dva gola za dva minuta.

Najpre nakon majstorije Hvanga i nespretne reakcije Filipovićča crveno- bijeli su poveli u 27. minutu.

Samo dva minuta kasnije nakon odlične timske akcije Olajinka zakucava loptu u mrežu Jovanovića.

U nastavku utakmice Partizan se skroz otvorio.

Crveno-bijeli su to koristili i iz kontre stvarali sjajne prilike.

Redom su promašivali Olajinka, Ivanić, Šerif, Katai.

Partizan je najbolju priliku u nastavku imao preko Nikolića u 73. minutu, njegov šut sjajno je odbranio Glazer.