NOVO NESTVARNO VEČE - SVEMIRSKI FUDBAL : PSŽ nakon preokreta RASPLAKAO Barselonu, Borusija nokautirala Atletiko

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Fudbaleri PSŽ- a i Borusije Dortmund plasirali se u polufinale Lige šampiona.

Izvor: Valentina Claret / Panoramic / Profimedia

PSŽ je nakon preokreta savladao Barselonu sa 1:4, nadoknadio minus iz Pariza i ukupnim rezultatom 6:4 plasirao se u polufinale.

Barselona je povela golo Rafinje u 12 minutu. Ključni detalj na meču desio se u 31. minutu kada je Arauho dobio direktan crveni karton.

To je PSŽ umio da iskoristi. Dembele je izjednačio do poluvremena, golom u 40. minutu.

U nastavku najpre Vitinja sjanjnim golom u 54 minutu, a potom Mbape sa dva gola u 61. minutu iz penala 89. minutu donose plasman u polufinale Parižanima.

Dortmund je u fantastičnom meču savladao Atletiko sa 4:2 nadoknadio poraz iz Madrida i ukupnim rezultatom 5:4 plasirao se u polufinale.