MLADOST IZNENADILA BUDUĆNOST, POBJEDE DEČIĆA I ARSENALA, SUTJESKA SLAVILA PROTIV JEZERA

Autor Milica Mrvaljević

Fudbaleri Dečića i Arsenala ostvarili su pobjede u 28. kolu Meridianbet Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi (MPCFL).

decic
Izvor: YouTube Print Screen

Dečić je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 2:0 i 15. pobjedom ostao u trci za prvo mjesto.

Slavio je golovima Bojana Matića u 21. i Andreja Bajovića u 46. minutu.

Arsenal je u Tivtu pobijedio Rudar 4:2 i ostvario osmu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Gosti su poveli golom Andrije Bulatovića u 22. minutu.

Uslijedila su tri pogotka domaćina za potpuni preokret i vođstvo od 3:1.

Strijelci su bili Luka Maraš u 26. i 43. i Šaleta Kordić u 31. minutu.

Na 3:2 smanjio je Bizmark Apija u 75. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Nikola Milić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska, koja je u prošlom kolu preuzela treću poziciju, u derbiju kola igraće u 17 sati pred svojim navijačima protiv Jezera, dok će se u Baru, sat kasnije, sastati Mornar i Petrovac.

Zvanični šampion, ekipa Budućnosti, ugostiće na Gradskom stadionu, u 18 sati i 30 minuta, Mladost.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Jezero 2:1 i upisala 11. trijumf ove sezone.

Domaćin je poveo golom Anta Babića u 12, a prednost na 2:0 povisio je Vasko Kalezić u 24. minutu.

Konačan rezultat postavio je Marko Šimun 72. minutu.

Fudbaleri Dečića iskoristili su poraz Budućnosti i osamili se na čelu tabele poslije 27. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Budućnost je pred svojim navijačima poražena od Mladosti 2:1.

Domaćin je poveo golom Đorđa Despotovića u 4. minutu.

Izjednačio je Aleksa Maraš u 9, a isti igrač bio je strijelac pobjednosnog pogotka u 31. minutu.