BUDUĆNOST POBJEDOM DO PRVOG MJESTA, SUTJESKA SE IZJEDNAČILA SA MORNAROM

Autor Milica Mrvaljević Izvor Vijesti

Budućnost nakon preokreta savladala Jedinstvo

Izvor: MONDO/Anastasija Đonović

Aktuelni šampion je nakon preokreta savladao Jedinstvo (2:1) i makar do večeras preuzeo prvo mjesto od Dečića.

Jedinstvo je vodilo od 31. minuta, kada je gol iz penala postigao Korać, da bi pobjedu Budućnosti donijeli rezervisti Almeida i Mujan, golovima u drugom poluvremenu.

Budućnost je ofanzivno počela utakmicu već na startu je priliku propustio Gašević, potom je Mirković šutirao pored gola, a na drugoj strani, nakon centaršuta Brandaa, neprecizan bio Korać, pišu Vijesti.

Do kraja prvog dijela Budućnost je prijetila preko Raičkovića, Bašić je zamalo postigao autogol, rezultat se nije mijenjao, da bi Milinkovićeva ekipa sa napadima nastavila i u drugom dijelu. Početkom drugog poluvremena je Adžić prijetio, a onda je Almeida u 72. minutu, tri minuta nakon ulaska u igru, iskoristio centaršut Mujana i poravnao rezultat.

Minut nakon izjednačenja Budućnosti, u prvom planu je bio golman gostiju Pavličić, koji je zaustavio prvo Brandaa, potom Kolića, a onda i Koraća.

Budućnost je te promašaje Jedinstva kaznila u 84. minutu, kada je Mujan, nakon dodavanja Almeide kompletirao preokret.

A Sutjeska je drugi put ove sezone vezala dva trijumfa u domaćem šampionatu - nakon pobjede u gostima nad Petrovcem u prethodnom kolu (2:1) ekipa Miljana Radovića je danas u Nikšiću savladala Mladost (2:1) i prvi put ove sezone bila bolja od podgoričke ekipe.

Sutjeska se na trećem mjestu izjednačila sa Mornarom, koji je danas u Pljevljima igrao neriješeno sa Rudarom (0:0).

Arsenal i Petrovac su igrali neriješeno u Tivtu (1:1). Gosti su poveli u 12. minutu kada je Đuričković sa oko 20 metara postigao lijep gol, a bod domaćoj ekipi je donio Manojlović iz penala u 44. minutu, javljaju Vijesti.

Lider šampionata, Dečić, od 18 časova gostuje Jezeru.