DEČIĆ MAKAR DO SJUTRA PREUZEO PRVO MJESTO

Autor Anja Rašović

Dečić je pobijedio poslije tri utakmice i makar do sjutra se vratio na prvo mjesto Meridianbet Prve fudbalske lige.

Izvor: Fudbalski savez Crne Gore

Tuzani su u 19. kolu, posljednjem pred zimsku pauzu, savladali Jedinstvo 3:1, pa uz meč više imaju bod više od Budućnosti koja u nedjelju gostuje mladosti na “DG areni”.

Dečić je poveo u 23. minutu golom Patrika Nonata, a početkom drugog dijela je izjednačio Žarko Korać.

Samo nekoliko minuta kasnije je Oliver Šarkić vratio prednost timu Milorada Pekovića pogotkom iz penala, a konačan rezultat je postavio Kristijan Vuljaj pola sata prije kraja.

Radovao se i Rudar, koji je prekinuo seriju od četiri poraza.

Pljevljaci su pod Golubinjom bili bolji od Arsenala 2:0, oba pogotka je postigao fudbaler iz Gane Bismark Apija.

Rudaru je ovo četvrti trijumf, pa sada dijeli pretposljednje mjesto na tabeli sa Jedinstvom (15 bodova).