SUTJESKA IZJEDNAČILA U MEČU PROTIV DEČIĆA, MLADOST SAVLADALA EKIPU IZ TIVTA

Autor Anja Rašović

Zbog sniježnih padavina su odloženi mečevi koji je trebalo da se odigraju u Beranama i Bijelom Polju - Jezero - Rudar odnosno Jedinstvo - Petrovac.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Mladost DG je u Tivtu savladala Arsenal (2:0) i prekinula niz od osam poraza.

Dečić  je posljednji put debitovao 16. septembra kada je savladao upravo Arsenal (2:1).

Arsenal je sedmi put doživio poraz, ovog puta od FK Mladost, rezultatom 0:2.

Budućnost je savladala Mornar 4:3 i preuzela prvo mjesto na tabeli.

Prvi je mrežu Arsenala zatresao Abdulsamed Abdulahi, dok je drugi pogodak u 58. minutu postigao Aleksa Maraš.

Mladost je trenutno na četiri boda od Arsenala.

U 15h krenuli su dueli između Sutjeska - Dečić i Budućnost - Mornar.

Prvi gol pod Goricom za ekipu Budućnosti obezbijedio je Stefano Almeida, time je Budućnost povela 1:0.

U 14. minutu Mornar izjednačuje protiv Budućnosti, sjajnim pogodkom Ermina Seratlića.

Nakon samo 9 minuta slijedi preokret i zahvaljući Balši Dubljeviću Morar je u vođstvu.

Nije se dugo čekalo da se ekipa Budučnosti vrati u igru, pa su pogotkom talentovanog Vasilija Adžića, ponovo stali na noge.

U međuvremenu i u Nikšiću stiže gol čiji je strijelac bio Draško Božović.

Kraj prvog dijela u Podgorici, Budućnost – Mornar 2:2.

Meč se nastavio, a Budućnost je opet slavila dva pogotka koja je postigao sjajni Marko Mrvaljević.

Mornar se polako vraća golom Krisa Ondonga.

U Nikšiću lijep gol postiže Marko Matanović, Sutjeska – Dečić 1:1.

Arsenal – Mladost DG 0:2 (kraj)

(Abdulahi 30′, Maraš 58′)

Sutjeska – Dečić 1:1

(Matanović 63′ – Božović 44′ pen)

Budućnost – Mornar 4:3

(Almeida 4′, Adžić 27′, Mrvaljević 52′, 64′ – Seratlić 14′, Dubljević 23′, Ondong-Mba 67′)

Zbog sniježnih padavina su odgođeni mečevi koji je trebalo da se odigraju u Beranama i Bijelom Polju - Jezero - Rudar odnosno Jedinstvo - Petrovac.

Iz Fudbalskog saveza je saopšteno da će se duel između Jezera i Rudara igrati u ponedjeljak od 13.30 časova na Trening kampu FSCG u Podgorici, kao i da će Komisija za takmičenje naknadno odrediti termin utakmice Jedinstvo - Petrovac.